מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק שלי לקבלת עדכונים, טיפים ומתכונים שווים

אני חני שחר

מאמנת לתזונה ואורח חיים בריא ומטפלת בתזונה בבעיות רפואיות בגישת רוח הרמב"ם.
במשך שנים רבות חקרתי בעצמי את נושא התזונה ממקום של משקל ודיאטות. עמדתי כמו כולם בדילמות של בריאות, איזון וספירת קלוריות. תמיד הייתי במלחמה על ירידה במשקל ושמירתו, ואני יכולה להעיד שאכן מדובר במשימה קשה לאורך זמן.
רצה הגורל, ובעיה רפואית הביאה אותי לחקור לעומק את תחום הריפוי בעזרת התזונה. כל מה שחשבתי שאני יודעת לאורך השנים על תזונה ובריאות הגוף התנפץ לי. מכאן החלטתי ללכת ללמוד את נושא התזונה היישומית והפרקטית. למדתי אצל מיטב המומחים בתחום, ועדיין לומדת וחוקרת כל הזמן כדי להתייעל ולהקפיד על חדשנות. הפכתי את ביתי לבית בריא אמיתי, הבראתי את המתכונים והתבשילים הביתיים. נפרדתי מחלק מהמתכונים שנהגתי לבשל, ואת האחרים חידשתי. הבעיות הבריאותיות נעלמו, המשקל התאזן ללא מאמץ. נפרדתי אחת ולתמיד מהצורך להישקל, והיום אין לי בכלל משקל בבית. אני עושה ספורט בצורה מתונה לגוף ולנפש, כפי שנכון עבורי. הגוף שלנו הוא הדבר היקר לנו בעולם והמכונה החכמה ביותר שיש. הגוף יודע לרפא את עצמו אם רק ניתן לו את הכלים המתאימים.
"יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך"
היפוקרטס

מהרמב״ם לימינו

אנחנו נראים ומרגישים כפי שאנחנו מזינים את הגוף שלנו. ניתן לחלק את העיקרון לשלושה מרכיבים : תזונת הגוף, תזונת הנפש ותזונת הרוח.
אני מאמינה שאיזון כולל את שלושת המרכיבים יחד. משמעות תזונת הגוף היא שיש להזין את הגוף באוכל שקרוב ככל שאפשר לטבע (לא טבעוני).
שאלות רבות עולות לעיתים קרובות ולהן תשובות רבות המשתנות בהתאם לאדם, לגילו ולהרגליו.

דילמות ומיתוסים

שאלות רבות נשאלות בהקשר לאורח חיים, המון מיתוסים נקשרו לתזונה ועלינו לגלות האם הם נכונים. לאט לאט ובדרך בטוחה העולם מתקדם וצועד להבנה שבכוח המזון הבריא אפשר להגיע לבריאות איתנה.

האם יש תזונה אחת שמתאימה לכולם?

האם יש תפריט דיאטה אחד שמתאים לכולם?

האם ריבוי הפחמימות על חשבון שומנים הוא שהביא אלינו מחלות כמו סוכרת והשמנת יתר?

האם צריכת חלבון מהחי היא הדרך הנכון?

האם חלבון איכותי מצוי רק בחי?

מתי אנחנו צורכים יותר מדי חלבון מהחי?

את התשובות לכל השאלות תוכלו למצוא בקורסים ובהרצאות שלי, רק למידה אמיתית יכולה להוליד שינוי משמעותי.

עקרונות מוסכמים

יש להגדיל את צריכת הירקות | אסור לוותר על איכות המזון | חשוב למתן את כמויות המזון.

עלינו לצרוך מזונות שלמים הקרובים ביותר לצורתם הטבעית המקורית. מזון הוא אוכל אמיתי שמגיע מהאדמה, מהחי, מהצומח מהטבע. אוכל שנארז בקופסאות, שקיות, בקבוקים הוא מזון מעובד ומתועש שפוגע בבריאות גורם לנו לחלות להתמכר ועלות במשקל.